• .

  • .

Chairpersons

Chairpersons and their tenure

Although there are gaps in the early records of the Society, an attempt is made to list the known past chairpersons in chronological order and their tenure.

1. Bro Hillary B. Dasilva (First Chairman)

May 1969 to Sept. 1970

__________________________________

2. Bro David Jack

Febuary 1971-1972

__________________________________

3. Bro Jerome Burke (Sr.)

May 1972-1977

__________________________________

4. Bro David King

January 1977-1982

__________________________________

5. Bro Darnley Cupid

November 1979- 1981

__________________________________

6. Bro Calvin Nichols

September 1982-october 1985

__________________________________

7. Sis. Beatrice Deroche

1992-1993

__________________________________

8. Sis Silvia Stoddard

1993-1994

__________________________________

9. Bro Elton Anderson

1996-1998

__________________________________

10. Bro Mc Arthur Robertson

1998-2203

__________________________________

11. Bro Martin Laborde

2003-2011

__________________________________

12. Bro Leonard Toney

2011-2013

__________________________________

13. Bro Edwin Charles

2013-2015

__________________________________

14. Bro Brian Alexander

2015-2017

__________________________________

15. Bro Alastair Alexander

2017- Present

  • Under Construction.

  • Uploading New Image